LOVECKÝ VÝCVIK

Základní přípravka i příprava na zkoušky

Lovecký výcvik je velmi speciální disciplínou, která v dnešní době zaujímá v kynologii zvláštní místo. Na jednu stranu se mu věnují aktivní myslivci, kteří své psy využívají k výkonu práva myslivosti, na stranu druhou se z lovecké kynologie stává víceméně sport. Lovecká plemena se těší stále větší oblibě také u širší "nemyslivecké" veřejnosti, což je dle mého názoru přirozený vývoj, nelze říct, že je to dobře nebo není. Lovecká plemena jsou ve většině případů velmi aktivní a u řady majitelů těchto psů se postupně vyvine zájem o jejich výcvik, i když nejsou myslivci. Absolvování zkoušek z loveckého výkonu je u většiny těchto plemen podmínkou pro zařazení do chovu. Sama moc dobře znám situaci, kdy majitel loveckého psa chce s výcvikem začít, ale neví jak ani kde. Pomocná ruka někoho zkušenějšího je k nezaplacení. 

V našem centru je možné absolvovat přípravku mladého loveckého psa, tak také připravit psa na zkoušky dle přání majitele. Rádi se podělíme o letité zkušenosti s výcvikem mnoha psů nejrůznějších plemen, povah a řekněme "míry talentu" :-)

Trénink probíhá na základě předchozí domluvy buď individuálně nebo ve skupinkách více psů. Základní dovednosti je možné trénovat v našem centru, práce v revíru potom probíhá dle domluvy a možností.