Magnetoterapie

17.05.2020

Protože mým cílem je poskytovat našim psím kamarádům co nejkomplexnější péči o jejich pohybový aparát, pořídila jsem do Wellpess centra aparaturu pro magnetoterapii, kterou považuji za skvělý doplněk k manuálním technikám. Magnetoterapie patří mezi fyzikální terapie, která díky svým účinkům na buňky organizmů účinně pomáhá při řešení nejrozličnějších problémů, ale také je možné ji využít pro preventivní péči o fyzicky namáhané, například sportovní či pracovní psy, pro jejich lepší regeneraci a relaxaci. Samozřejmě je více než vhodná také pro psí seniory, kterým pomáhá se vyrovnat s opotřebenými a bolavými klouby, svaly apod.

Ve Wellpess centru máme k dispozici sestavu od českého výrobce, firmy Biomag®Základním principem působení této terapie je generování elektromagnetických pulzů.

Generované pulzy pronikají přes tkáň, až do místa aplikace. Tyto pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu), díky kterým pulzní magnetoterapie ovlivňuje různé zdravotní stavy.

Účinky magnetoterapie Biomag® je možné shrnout do šesti základních léčebných skupin:

  1. Analgetický účinek (protibolestivý)
  2. Myorelaxační účinek (uvolňující spasmy a křeče)
  3. Protiedémový účinek (protiotokový)
  4. Vazodilatační účinek (rozšiřující krevní řečiště)
  5. Detoxikační účinek (odbourávání škodlivin a urychlení látkové výměny)
  6. Hojivý, regenerační, protizánětlivý a protirevmatický účinek

U psů lze účinky magnetoterapie využít při řešení potíží, jako jsou například bolestivé stavy, distorze kloubů, bolesti páteře, dysplazie kloubů, únava, namožení a zranění svalů a šlach, zlomeniny kostí, omezená hybnost kloubů, pooperační hojení ran, onemocnění močových cest, poruchy vyprazdňování, nadměrné línání atd.