DOGFITNESS - VIDEO LEKCE

V dnešní době, kdy je dost obtížné nebo spíše nemožné se psem docházet k trenérům psích sportů nebo také přímo k psím fitness trenérům, zdá se být ideální volbou on-line forma všemožných kurzů... ovšem...

... je dost ošemetné slepě následovat nejrůznější videa a návody na youtube a podobných zdrojích, protože tam obvykle chybí odborný výklad a popis jednotlivých cviků. Chybí zpětná vazba a hlavně individuální přístup. Není to tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Postavit psa na balon či nafukovací čočku a prostě začít bez rozmyslu cvičit. Tímto přístupem rozhodně psovi nepomůžeme, spíše mu můžeme uškodit. Svaly, které jsou slabé budou slabé dál a svaly, které kompenzují jejich slabost, budou dále sílit a kompenzovat slabost ještě více. Takže svalové dysbalance budou vesele přetrvávat a ještě se zhoršovat... 

Takže z tohoto důvodu obecně nejsem moc příznivcem on-line kurzů a webinářů, protože jen oko a ruka zkušeného trenéra či terapeuta umí rozpoznat, kde je skutečné jádro problému a umí individuálně nastavit fitness plán pro každého konkrétního psa. 

Ovšem doba si to žádá, proto jsem se rozhodla alespoň základní principy cvičení dog fitness shrnout ve videolekcích. K těmto kurzům je automaticky poskytnuta možná zpětná vazba v případě zaslaného videa či dotazu. 

Každopádně zde platí jasné pravidlo, že pokud má Vás pes nějaký vážnější problém s pohybovým aparátem, určitě se individuálně obraťte na odborníka a nezkoušejte ho řešit sami jen s internetovou inspirací. 

Proč vlastně se psem civičit  a co je k tomu potřeba?

Video o tom, proč je vlastně dobré se psem cvičit a co ke cvičení doma budete potřebovat :-)

ZDARMA !!!

Wellpess DogFitness I - stavební kameny

Základní krátký kurz sloužící spíše k inspiraci, jak naučit psa spolupráci, cvičení na pomůckách apod. Prostě aby se cvičení stalo pro vás oba zábavou a ne soubojem :-)

Bližší informace a přihlášení ZDE


Wellpess DogFitness II - střed těla

Pevný střed těla je u psa, stejně jako u člověka, základem pro správné držení těla, bezpečné sportování a také lepší výkony. V této videolekci se naučíte základní cviky a principy pro zvyšování zátěže, na co koukat, na co si dát pozor.

Bližší informace a přihlášení ZDE